• 0 224 335 36 36

Seo Dışı Trafik Arttırma Yolları Nelerdir?

Sitenin ziyaretçi sayısını arttırmak adına yapılması gereken belli başlı çalışmalar vardır. Bu çalışmalardaki amaç sitenin daha büyük kitlelere ulaşarak, ticari ya da sosyal nasıl bir amaç güdülüyorsa, amacın gerçekleştirilebilmesini sağlamaktır.

 

Trafik Arttırma Yolları Nelerdir?

Trafik arttırmak için yapılan çalışmaların en başında SEO çalışmaları gelmektedir. Bu çalışmalar yapılmazsa ya da yapılsa bile daha fazla trafik arttırmak amaçlanmışsa sıradaki yöntem reklam çalışmaları olmalıdır. Bu çalışmalar belirli ücret karşılığında ya da ücretsiz bir takım metotlar kullanılarak web site reklamlarının yapılmasını ve insanlara ulaşılmasını sağlar.

 

Ücretsiz reklamlar, genellikle forum ya da sosyal paylaşım platformlarında sitenin adresini paylaşarak insanların siteyi görmesini sağlamaya yönelik yapılmaktadır. Örneğin Facebook gruplarında sitenin adresi paylaşılarak belirli kitlelere ulaşabilmek mümkündür. Ya da yine Facebook platformunda ilgi çekici sahte hesaplar açılarak, büyük bir insan kitlesine ulaşmak ardından insanlara sitenin tanıtımını yapmak mümkündür.

 

Ücretli yapılan reklamlar ise en büyük etkiyi yaratması beklenen reklamlardır. Tanınmış kişiler vasıtasıyla belirli bir ücret karşılığında insanlara ulaşılabildiği gibi, Facebook'un gelişmiş reklam algoritması da sitenin reklamını yapmak amacıyla kullanılabilir.

 

Facebook Reklam Sistemi Nedir?

Facebook'un çok gelişmiş bir reklam ağı vardır. Bunun sebebi ise dünyada çok fazla sayıda Facebook kullanıcısı olmasıdır. Bu da çok fazla insana ulaşma şansı anlamına gelmektedir. Facebook reklam sistemi son derece detaylı ve kapsamlı bir reklam sistemidir. Belirli bir ücret karşılığında sitenin reklamının hangi ülke ya da ülkeler, hangi şehirler, hangi yaş grubundan insanlar, hangi meslekteki insanlar, hangi ilgi alanına sahip insanlar tarafından görüleceğine karar verilebilmektedir.

 

Verilen ücreti kullanıcı belirler ve ücret arttıkça reklamın gösterildiği kişi sayısı da artar. Facebook reklam sisteminin bununla birlikte daha birçok seçeneği ve detaylandırma olanağı vardır. Reklam yapma konusunda en favori yöntemlerin başında gelmektedir. Eğer ücret karşılığı reklam yapmak amaçlanmışsa mutlaka denenmesi gereken bir yöntemdir.